Haber

Çavuşoğlu’nun kürsüden yaptığı konuşma Meclis’i güldürdü: Bakanımızın gözlerinde bir ışıltı varsa talebimizi iletiyoruz.

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Dışişleri Bakanlığı bütçeleri dün TBMM Genel Kurulu’nda görüşüldü. Kürsüye çıkarak bir konuşma yapan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı oldu. Nureddin Nabati‘ye dönerek yaptığı konuşma.

“GÖZLERİNİZDE BİR PARLAK OLURSA İSTEĞİMİZİ İLETİYORUZ”

Hazine ve Maliye Bakanı Çavuşoğlu Nureddin Nabati“Bütçemiz bitince Maliye Bakanı’nın yanına gidip gözlerinin içine bakıyoruz. Gözlerinde bir ışıltı varsa talebimizi iletiyoruz. Biz yapan bir bakanlığız, onlar veriyor” dedi. dedi.

ÇAVUŞOĞLU’NUN SÖZLERİ MECLİSİ GÜLDÜRDÜ

Bakan Çavuşoğlu’nun sözleri başta Nureddin Nebati olmak üzere Meclis’teki herkesi güldürdü. O anlar ise kameralara an be an yansıdı.

NUREDDİN TESİS NE DEMİŞTİ?

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, katıldığı bir programda sunucuya son mevduat başvurusundan sonraki sonuçların sayısını sorunca, “Şimdi rakam vermeyeceğim. Gözlerimin içine bakar mısınız? Gözlerimde ne görüyorsunuz? gözler?” O sordu.

Ev sahibi, “Orada o neşeyi görüyorum ama rakamları duymak isterim. ekonomi Nebati “sayı işi” derken şu ifadeleri kullandı; “Ekonomi numarası işi, ekonomi “Dilek işi, ekonomiye güven işi, istikrar işi, beklenti işi” diyerek soruya net bir cevap vermedi. Ekonomi gözlerdeki ışıltıdır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu