Haber

Yavaş’tan Ogan’a ret: Kılıçdaroğlu’ndan makam istediniz

ANKARA –CET İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, Cumhur İttifakı’nın adayı Recep Tayyip Erdoğan’a desteğini açıklamasının ardından TRT’deki programa konuk oldu.

Burada açıklamalarda bulunan Oğan, Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan herhangi bir talebinin olmadığını savunarak, “Kemal Kılıçdaroğlu’ndan herhangi bir talebim olmadı. “Seçimi kazanacağına inandırıcı hiçbir şey kullanmadı” dedi.

Oğan’ın bu sözleri, Millet İttifakı’nın başkan yardımcısı adayı Mansur Yavaş tarafından yalanlandı. Ogan’ın Kılıçdaroğlu’ndan pozisyon istediğini belirten Yavaş, şunları kaydetti:

“Hayır @DrSinanOgan efendim @kilicdarogluk’tan pozisyon talebinde bulundunuz. Siz de ‘Tabanımı ikna etmem için bunu kamuoyuna açıklamam lazım yoksa ben ikna edemem’ dediniz. Cumhur İttifakı’ndan talebiniz olduğunu duymadık. Şimdi üssünüzü nasıl ikna edeceğinizi merak ediyorum.”

‘ASLA GÖRMEMELİSİNİZ’

Yavaş, yaptığı ikinci paylaşımda yine Sinan Oğan’ı etiketleyerek, “Sayın Kılıçdaroğlu ile görüşmeniz olduğunda TBMM’de tablo belliydi, böyle bir konuşma gerçekleşmedi. Sözlerini kullandı” dedi. (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu