Haber

Teyit incelendi: A Milli Voleybol Takımı’nın Erdoğan’la fotoğrafı güncel mi?

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, 3 Eylül 2023’te yapılan final maçında Sırbistan’ı mağlup ederek Avrupa Şampiyonu oldu. A Nationals, Temmuz 2023’te Milletler Ligi’nin şampiyonu oldu.

Ancak sosyal medyada şampiyonlukların dışında bir tartışma da gündeme geldi. Milli takım oyuncularından Ebrar Karakurt, Abdülhamit isimli kullanıcının ayrımcı paylaşımına yaptığı yoruma, “Boşa harcama Abdülhamit” diyerek yanıt verdi. Bazı sosyal medya hesapları ve siyasi isimler, bu yorumu Osmanlı padişahı Abdülhamid’e atfederek Karakurt’un takımdan çıkarılmasını talep etti.

Sosyal medyada paylaşılan bir paylaşımda, Türkiye Kadın A Milli Voleybol Grubu’nun şampiyona sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ziyaret ettiği fotoğrafın güncel olduğu ve bu ziyarette Ebrar Karakurt’un bulunmadığı iddia edildi.

Paylaşımı inceleyen Teyit, fotoğrafın 2020 yılında Burhan Felek Atletizm Stadyumu’nun açılış töreni sonrasında çekildiğini, aksine fotoğrafla ilgili görsel arama sonuçlarının fotoğrafın yeni olmadığını gösterdiğini ortaya çıkardı.

Ebrar Karakurt 2020 yılında milli takımda yer almasına rağmen fotoğraf çekildiğinde toplantıya dahil edilmemişti. Ancak fotoğrafta sadece Karakurt’un değil, takımda yer alan Meryem Boz’un da olmadığı görülüyor. Ayrıca konuya ilişkin haberde Gençlik ve Spor Bakanı olarak Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun da toplantıda hazır bulunduğu belirtildi. Ancak Kasapoğlu yeni kurulan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde yok. Osman Aşkın Bak, Gençlik ve Spor Bakanlığı görevini yürütmektedir.

Şampiyonanın ardından Türkiye’ye dönen A Milli Kadın Voleybol Takımı, 5 Eylül itibarıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşme yapmadı. Milli takım kaptanı Eda Fazilet, Sırbistan maçı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’la telefon görüşmesi yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu