Haber

Şamil Tayyar: Devlet Bey çok nazikti

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, merkez üssü Maraş olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen bölgeyi ziyaret etti.

Antep’te Erdoğan ve Bahçeli’ye eşlik eden eski AK Parti Milletvekili Şamil Tayyar, ziyareti anlattı. Bahçeli ile sohbet ederken çekilmiş fotoğrafını Twitter’dan paylaşan Tayyar, “Cumhurbaşkanımızla Gaziantep’te önemli bir konuğumuz daha oldu. Nurdağı ve İslahiye’de depremzedelerle görüştüler, sohbet ettiler. Bir ara Devlet Bey davet etti ve taziyelerini iletti, bölgeye sordu, ‘neye ihtiyacınız varsa arayın’ dedi. Çok nazikti. Allah razı olsun” dedi.

Erdoğan ve Bahçeli’nin ziyaretinden fotoğraflar paylaşan Şamil Tayyar, “Cumhurbaşkanımız ile Devlet Bey arasındaki hukukun derinliğine, samimiyete ve sevgiye ilk kez tanık oluyorum. Siyasi ittifaktan öte kardeş ve dost gibiydiler. Sevgiler. sonsuza dek ol.”

‘NURDAĞI’DAKİ HERKES ZATEN KİMİN REFERANSLARLA YAPILDIĞINI BİLİYOR’

Şamil Tayyar, Antep’te binaları çöken müteahhit ve AK Parti meclis üyesi Yunus Kaya ile fotoğraf çektirdiklerini de yanıtladı. Tayyar, “2014’te Kaya aday olmayınca köyünden ‘0’ oy aldık ve aramızda siyasi husumet başladı” diyen Tayyar, “Ciddiye aldığım için değil, not düşeyim diye yazıyorum. Yunus Kaya müteahhitlik dahil farklı iş kollarında çalışan birisi Mart 2014 seçimlerinde belediye meclis üyeliğine aday olmayınca Naimler köyünde ‘0’ oy aldık.

Kaya, 2018 seçimlerinde listeden çıkarıldığım Mart 2019’da partimizden belediye meclis üyeliğine seçildi. Tek bir belediye meclis üyesi referansım yoktu ve kimse de sormadı. Aslında Nurdağı’ndaki herkes tarafından Kaya’nın aday gösterildiği biliniyor.

Partimin belediye meclis üyesi olarak Nurdağı’na yaptığım ziyarette Kaya’nın kısa süreli çay davetinde çektiği fotoğraf maalesef beyin sarsıntısı sonrası operasyonun çocuklarına alet oldu. Anlamıyorum, eski bir milletvekilinin partisinin belediye meclis üyelerinden biriyle görüşmesi çok mu garip?

Kaya’nın yaptığı binaların depremden sonra yıkıldığı anlaşılınca Teşkilat Başkanımızı aradım partiden atılmasını istedim, ‘Haklısın’ dedi. Gaziantep ve İslahiye Cumhuriyet Başsavcılıklarını arayıp Kaya dahil tüm zanlıların yargılanması gerektiği yönündeki görüşümüzü dile getirdim ve ayrıca tweet attım.

Yetmedi, enkazda hayatını kaybedenlerin yakınlarını aradım sonuna kadar yanlarında olduğumu söyledim. Özetle; Öz kardeşim olsaydı, suça bulaşmış birinin icabına asla bakmazdım, onun partisini de umursamazdım. Operasyonun çocuklarına son sözüm: Karşı kapıya…”

(HABER MERKEZİ)

sarigolhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu