Haber

Mogan Gölü yeniden canlandı

ANKARA (İGFA)-Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından 2016 yılında başlatılan Mogan Gölü Taban Çamuru Temizleme Projesi ile Mogan Gölü’nden 3 milyon 500 bin metreküp yer çamuru uzaklaştırıldı.

İki aşamadan oluşan dip çamuru temizleme çalışmaları ile canlı flora korunurken, göl çevresinde çevre düzenlemesi yapıldı. Arınmanın ardından binlerce canlının yaşam merkezine geri dönen Mogan Gölü, başkent halkının keyifle vakit geçirdiği yer oldu.

Bakan Mehmet Özhaseki, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın ortak çalışması olarak 2016 yılında başlattığımız Mogan Gölü Tabanı Çamur Temizleme Projesi ile” dedi. Ulaşım ve Altyapı olarak 3 milyon 500 bin metreküp yer çamurunu kaldırdık. Bu çalışmayla birlikte eski güzelliğine kavuşan Mogan Gölü, su canlıları ve kuşların yaşam alanı olmaya devam ederken, oyun parkları, mesire alanları, yürüyüş alanları ile vatandaşlarımızın keyifli vakit geçirebilecekleri bir sosyal yaşam alanı haline geldi. ve çevresine yaptığımız bisiklet yolları.” sözlerini kullandı.

karakopru-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu