Yaşam

Evini Erdoğan fotoğraflarıyla doldurdu, yeğenine Tayyip Erdoğan adını verdi.

Elazığ’ın Palu ilçesine bağlı Yeşilbayır köyünde yaşayan 38 yaşındaki Mustafa Ergün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hayranlık duyuyor.

Ergün, yıllarca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çocukluğuna, gençliğine, ailesine ve siyasete katılımına dair fotoğraflar topladı. Ergün, topladığı fotoğrafları evinin her köşesine asarak evini Recep Tayyip Erdoğan müzesine dönüştürdü. Ayrıca Ergün, elinde olmayan fotoğrafları bulunca bunları alıp koleksiyonuna katmış ve Cumhurbaşkanı sevgisinden dolayı 10 Ağustos 2014 seçimlerinden bir gün sonra doğan yeğenine isim koymuştur. . Tayyip Erdoğankoymak.

‘Çok cesur bir insan’

Cumhurbaşkanının sevgilisi olduğunu belirten Mustafa Ergün, ” Bu sevgi, bizi kendisine aşık eden Cumhurbaşkanımızın, yoksulların yanında yer alması, cesur ve yiğit olmasından kaynaklanmaktadır. Bugün İslam coğrafyası yanıyor, Cumhurbaşkanımız her yerde savaşıyor. Onu çok cesur bir insan olduğu için seviyoruz ve destekliyoruz. Çocukluk, orta yaş ve futbol yıllarına ait fotoğraflar başta olmak üzere A’dan Z’ye her fotoğrafı var. Özlediğim zaman fotoğrafları da getiriyorum. Yeğenim seçimin ertesi günü doğdu ve seçimi kazandığımız için ona başkanın adını verdik.” söz konusu.

‘Tayyip Dedeyi gerçekten görmek istiyorum’

Cumhurbaşkanıyla aynı adı taşıyan Tayyip Erdoğan şunları söyledi: Tayyip Dedeyi çok seviyorum, aynı ismi paylaşıyoruz. Bir gün onu görmeyi çok isterim, gelirse evimde misafir edeceğim” dedi.dedi.

haber-erdek.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu