Haber

Çocuklarının Ağızlarını Bağlayıp Çakmakla Yakarak İşkence Yaptı! Cani’nin Velisi Tutuklandı

Bursa’da yaşları 2 ile 10 arasında değişen 4 çocuğunu çakmakla yakarak işkence yapan Hanan Ramazan (32) ve eşi Rayyan El İsa (37) tutuklanarak cezaevine gönderildi. Koruma altına alınan 4 çocuğa yapılan işkencenin görüntüleri gün yüzüne çıktı.

Seslerinin duyulmaması için ağızlarını bantladılar.

Bursa’nın merkez Yıldırım ilçesinde meydana gelen olayda, bir süredir aileyi takip eden komşular, bir evden çocuk feryatları gelmesi üzerine vahim olaylarla karşılaştı. Yaşları 2 ile 10 arasındaki 4 çocuğuna çakmakla işkence ettiği görüntüleri kaydeden Rayyan El İsa ve eşi Hanan Ramazan’ın yakınları şikayetçi oldu.

Görüntülerde Hanan Ramazan’ın çocukların ağızlarını bantla kapattığı ve çakmakla çocuklarını yaktığı görüldü.

Tutuklanıp cezaevine gönderildi

İsmi açıklanmayan kişinin görüntüleri paylaşıp şikayet etmesi üzerine polis harekete geçti. Cumhuriyet savcılığından izin alan polis ekipleri aileyi takibe aldı. Araştırmanın ardından Hanan Ramazan ve Rayyan El İsa’nın, R.İ. (10), AI (6), AI (5) ve R.İ. (2). Gözaltına alınan anne ve baba, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyeye çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Birbirlerini suçladılar

Hanan Ramazan’ın kocasını suçlayarak, ‘Çocuklarımızı o istedi diye dövdüm’ne dedi, eğer Rayyan El İsa ‘Ne olduğunu bilmiyorum’ söz verdiği söyleniyor. Çocuklar, İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından gözaltına alındı.

Çakmakla vücutlarını yaktılar

İşkence anlarının cep telefonu görüntüleri de ortaya çıktı. Ailenin bir yakını tarafından kaydedilen görüntülerde, Hanan Ramazan’ın çocuklarının ağızlarını koli bandıyla bantlayarak bağırmalarına engel olduğu, ardından çakmakla vücutlarının çeşitli yerlerini yaktığı görüldü. Ayrıca lojmanda paspas sopasıyla darp edilen çocukların yüzlerindeki ve vücutlarının çeşitli yerlerindeki morluklar da cep telefonlarına yansıdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu