Ekonomi

Bitcoin işlem ücretleri birikim devam ettikçe zirveden düşüyor

GLOBAL – Bitcoin işlem maliyetleri, Ordinal yazıtlarına olan talebin onaylanmamış işlemlerde önemli miktarda birikmeye yol açması nedeniyle, dün ulaşılan yılın ikinci en yüksek seviyesinden bugün önemli bir düşüş gördü.

Perşembe günü kullanıcılar, 2023’teki en büyük ikinci ücret artışına işaret ederek, 0,00051 BTC’ye eşdeğer olan 18,69 dolarlık ortalama işlem fiyatlarıyla karşılaştı. Bitcoin’inBlockchain’e bilgi yerleştirme yöntemi olan Ordinal yazıtlara artan ilgi, bu artışın arkasındaki temel etken oldu.

Bugün itibarıyla fiyatlar transfer başına ortalama 11,61 dolar veya 0,00032 BTC’ye düşmüş olsa da ağ hala onay bekleyen yaklaşık 240 bin işlemle boğuşuyor. Mempool.space verilerine göre, yüksek öncelikli işlemlerin kullanıcılara maliyeti 4,61 dolar iken, öncelikli olmayan işlemlerin maliyeti 1,64 dolara düştü.

Madenciler şu anda blokların içine yaklaşık 588 MB veri sıkıştırıyor ve ortalama blok süresi dokuz ila on dakika arasında değişiyor.

Bu son etkinlik, Bitcoin fiyat piyasasının dinamik doğasının ve Ordinal komut dosyaları gibi yeni uygulamaların ağ tıkanıklığı ve süreç maliyetleri üzerindeki etkisinin altını çiziyor. Madenciler mevcut birikimi işlerken, kullanıcıların dalgalanan fiyatlara ve süreç onaylarındaki olası gecikmelere karşı dikkatli olmaları tavsiye edilir.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

habereceabat.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu