Ekonomi

Afşin Elbistan Termik Santrali’nde çalışmalar yeniden başlayacak

Türkiye Elektrik Su ve Gaz İşçileri Sendikası (TES-İŞ) Genel Başkanı İrfan Kabaloğlu, Afşin Elbistan Termik Santrali’nin yeniden üretime geçmesi için çalışmaların sürdüğünü bildirdi.

TES-İŞ Başkanı İrfan Kabaloğlu yaptığı açıklamada, Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen depremlerin yaşandığı bölgede incelemelerini sürdürdüğünü belirtti.

“Adıyaman, Kahramanmaraş ve Hatay’ın bazı bölgelerinde elektrik altyapısı hasar gördü”

Adıyaman, Kahramanmaraş ve Hatay’ın bazı kesimlerinde tahribatın oldukça büyük olduğuna işaret eden Kabaloğlu, bu kentlerin bazı kesimlerinde enerji altyapısının da zarar gördüğünü kaydetti.

“Afşin Elbistan Termik Santrali’nde deprem nedeniyle üretim durdu”

Kabaloğlu, elektrik üretim ve dağıtım şirketlerindeki üyelerinin özveriyle çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, şu bilgileri verdi:

Hayatını kaybeden üyelerimiz var, yakınlarını kaybeden üyelerimiz var. Üzücü bir tablo ile karşı karşıyayız. Elektrik işçileri bir yandan acı çekiyor, bir yandan da işlerine sarılıyor. Sallanan bölgede elektrik ihtiyacını karşılamak için çalışmalar sürüyor. Barajlarda şu an bir sıkıntı yok gibi görünüyor ancak bölgenin en değerli elektrik üretim tesislerinden biri olan Afşin Elbistan Termik Santrali’nde deprem nedeniyle üretim durmuş durumda. Türkiye elektrik üretiminde değerli bir yere sahip olan bu santralin iki ünitesinde üretime yeniden başlanması için çalışmalar özverili bir şekilde devam etmektedir. İddialarımız, santralin 15 gün sonra tekrar üretime başlayacağı yönünde. Sendika ailesi olarak yaraların sarılması için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.

haber-kadikoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu